ابزار وبمستر

ذائقه ايراني ، كالاي ايراني - اتحاديه ها و صنوف
معرفی وبلاگ
بازدید کننده ی گرامی؛ این وبلاگ با توجه به نامگذاری امسال به عنوان سال "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، در جهت گسترش و حمایت از تولیدات داخلی و ملی ایجاد شده است. شما عزیزان نیز با بیان نظرات و به خصوص انتقادات خود می توانید در جهت بهتر شدن وبلاگ با ما همکاری فرمایید.
صفحه ها
دسته
آرشیو
لینک دوستان
پیوندهای مرتبط
لوگوی وبلاگ ما

ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی

لوگوی دوستان
ابزارها و برنامه ها
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 618125
تعداد نوشته ها : 1651
تعداد نظرات : 97
 حمايت از توليد ملي
این سایت را حمایت می کنم
کلیپ صوتی وبلاگ
يادداشتي از مرتضي طلايي

اصناف، سرمايه‌اي در توليد ملي

ريشه دار ترين تشكل اجتماعي كه توانسته است عمده قالب هاي اجتماعي، اقتصادي، سياسي و فرهنگي را با توجه به مقتضيات زماني از آن خود كرده و با فلسفه ايجاد نظم در نظام هاي موجود اجتماعي هويت يابد، اصناف هستند.

اصناف نهادهايي هستند كه با قرار گرفتن در محورهاي كلان جامعه مي بايست نقش موثري در تدوين، اجرا و ارزيابي سياست هاي عمومي دولت از خود برجاي گذارند.

نام گذاري امسال به نام«توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني» نقش اصناف را در حوزه هاي اقتصادي پر رنگتر مي سازد.

http://www.fardanews.com/files/fa/news/1391/4/1/98398_469.jpg

اينكه نظام اقتصادي ما نيازمند تحولات اساسي در ساختار سيستم و سطوح اداري خويش است واقعيتي غير قابل انكار است؛ اما سوال اصلي اينست كه اين تحول با توجه به ضرورت حضور موثر و نقش آفرين اصناف در عرصه هاي اقتصادي مي بايست چگونه صورت واقعيت به خود گيرد؟

http://madeiniran.persiangig.com/image/EdameyeMatLab.gif

  • ادامه مطلب

اشتراک این مطلب در :

 

سرپرست معاونت توسعه بازرگاني اعلام كرد:

 

آغاز بكار 400نمايشگاه فروش پاييزه / فروش فوق العاده واحدهاي صنفي در سراسر كشور

 

توليد ايراني: سرپرست معاونت توسعه بازرگاني داخلي از راه اندازي نمايشگاههاي عرضه مستقيم كالا به مناسبت آغاز سال تحصيلي جديد خبرداد و گفت: اين نمايشگاهها در 400 نقطه از استانهاي مختلف سراسر كشور برپا خواهد شد.

 

 

به ‌گزارش پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، حسن رادمرد، در  جمع خبرنگاران؛ با اشاره به برپايي همه ساله نمايشگاههاي فروش پاييزه در ايام بازگشايي مدارس افزود: اين نمايشگاه‌ها با همكاري تشكل‌ها،‌انجمن ها و اتحاديه هاي صنفي با  تحت پوشش قراردادن 35 هزار غرف نمايشگاهي از امروز  در تهران و در استانهاي ديگر نيز طي روزهاي آينده برگزار خواهد شد.

وي با اشاره به محصولات عرضه شده دراين نمايشگاهها تصريح كرد: كيف و كفش‌،‌پوشاك،‌ لوازم التحرير و نوشت افزار همچنين اقلام پرتقاضا و كالاهاي اساسي نظير روغن، برنج،‌ گوشت مرغ و گوشت قرمز و انواع شوينده ها نيز از ديگر محصولاتي است كه عرضه مي‌شود.

رادمرد درادامه با بيان اينكه هماهنگي هاي لازم براي در دسترس بودن امكانات نمايشگاهي و رفاهي با دستگاهاههاي مرتبط انجام شده است افزود: در تلاشيم تا بتوانيم اين نمايشگاه را به نحو مطلوب و در جهت افزايش رضايتمندي مشتريان و مصرف كنندگان بر پا كنيم.

وي تعادل قيمتي بين عرضه و تقاضا را در نمايشگاه امسال مورد اشاره قرار داد و گفت: براي برقراري تعادل هرچه بيشتر بين مصرف كنندگان و توليدكنندگان كالاها به صورت مستقيم و بدون واسطه دراين نمايشگاهها عرضه مي‌شود كه اين مهم در قيمت محصولات و جلوگيري از افزايش قيمت به دليل كنترل و بازرسي تاثيرگذار خواهد بود.

سرپرست معاونت توسعه بازرگاني داخلي وزارت صنعت،‌معدن و تجارت همچنين از برپايي فروش هاي فوق العاده اصناف نيز خبرداد و گفت: با تعاملات انجام شده با اتحاديه هاي صنفي، فروش فوق العاده اصناف نيز در اين ايام در سراسر كشور آغاز خواهد شد.

 


اشتراک این مطلب در :

دانلود كليپ صوتي توليد ملي | نقش اصناف و بازاريان

حجم : ۳٫۸۹ مگابايت

بازرگانى كشور مى‌تواند در خدمت ترويج توليدات داخلى قرار گيرد. ما بحمد اللّه در بخشهاى مختلف اقتصادى و در اصناف مختلف، انسانهاى مؤمن، خدوم، علاقه‌مند و دلسوز زياد داريم؛ چرا بايد به اين انگيزه‌هاى پاك و مطهّر بدبين بود؟ همين اصناف و بازار كسانى بودند كه در دوران اختناق به اين نهضت كمك كردند. امام فرمود، اصناف بازوى قدرت‌مندِ نهضتند. همين‌طور هم بود؛ اين‌ها تلاش و مجاهدت كردند. تاجر و كاسب بازارى سرمايه‌ى خودش را در معرض تطاول مأموران بى‌انصاف رژيم سفّاك گذشته قرار داد، براى اينكه به مرجع تقليد و به دين خود و نهضت اسلامى كمك كند. اين‌ها را نبايد فراموش كرد. در ماههاى قبل از پيروزى انقلاب، صنعتگران و كارگران كشور بزرگترين ضربه را بر پيكر رژيمِ پوسيده‌ى سفّاك پهلوى وارد كردند. اين‌ها را نبايد فراموش كرد. در دوران جنگ، كارگران و بسيارى از صنعتگران ما، با فداكارى توانستند حركت صنعتى را در كشور از توقّف و ركود و مرگ نجات دهند. مردم، مؤمن و متعهّدند. مسئولان بايد با همان روحيه‌ى تعهد، علاقه‌مندى به مصالح مردم، توجه به مصالح عاليه‌ى انقلاب و پاك‌دامنى و پاك‌دستى، اين حركت عظيم را ادامه دهند.

بيانات در ديدار مسئولان وزارت‌خانه‌هاي صنايع و بازرگاني
http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=3073

اشتراک این مطلب در :

صداي اذان بايد در ميان بازار به گوش برسد و بازاريان نماز اول وقت بخوانند

بسيج اصناف: بازار اسلامي تشكيل مي‌دهيم

توليد ايراني: رئيس سازمان بسيج اصناف با بيان اينكه اين نهاد به دنبال تشكيل بازار اسلامي در جامعه صنف‌هاي كشور است، گفت: بايد به هنگام نماز، صداي اذان در همه مراكز تجاري به گوش برسد و بازاري‌ها نماز اول وقت به جا بياورند.

http://tolideiran.ir/sites/default/files/asnaf00.jpg?1346324834

"محمدابراهيم كريمي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، با تأكيد بر اينكه بسيج اصناف در حمايت از توليد ملي تابع فرمايش‌هاي مقام معظم رهبري است، تصريح كرد: اين مأموريت به‌طور قانون‌گونه به بسيج حكم شده است؛

وي افزود: بسيج اصناف در بخش مربوط به فرهنگ‌سازي با تكيه بر توليد ملي و با برپايي نشست‌ها و همايش‌هاي تخصصي با مشاركت اصناف و بازاريان به‌ويژه هيئت مديره‌‌ها و هيئت رئيسه‌هاي مجامع، انجمن‌ها و اتحاديه‌ها در مسير حمايت از توليد ملي در بخش اصناف گام برداشته است.

كريمي همچنين وظايف بسيج را جذب نيروهاي متخصص، سازمان‌دهي و بكارگيري اعضاي بسيج در همه اقشار جامعه برشمرد و يادآور شد: اصناف و بازار هم يك قشر متراكم و خانواده پرجمعيتي هستند كه بسيج در آن به‌طور مستقل فعاليتي نداشت؛ بر همين اساس از نيمه دوم سال 87 بسيج اصناف براي فعاليت در اين بخش به‌طور مستقل اعلام موجوديت كرد.

وي با بيان اينكه نظام صنفي كشور در حمايت از توليد ملي با كاستي‌ها و نقص‌هايي همچون خلاءهاي قانوني روبه‌رو است، تصريح كرد: آخرين تغيرهاي قانون در نظام صنفي مربوط به سال 1382 است كه در آن زمان بسيج اصناف مستقلي وجود نداشت، بنابراين در قانون هم نامي از بسيج در نظام قانون اصناف ذكر و به آن توجه نشده بود، اما هم‌اكنون ضمن اينكه براي برطرف كردن اين نقيصه تلاش‌هايي شده، قرار است مجلس نهم در قانون نظام صنفي تغييرها و اصلاحاتي ايجاد كند.

رئيس بسيج اصناف با بيان اينكه اقدام‌هاي عملي و اجرايي در زمينه حمايت از توليدكنندگان و توليد ملي همگاني است، گفت: همه قوا، نهادها، سازمان‌ها و مردم بايد در اين زمينه نگاه ملي داشته باشند و همكاري كنند؛ هر نهادي بايد در چارچوب وظايف خود براي تحقق حمايت از توليد ايراني برنامه‌ريزي و عمل كند.

وي با بيان اينكه مجلس شوراي اسلامي نيز بايد خلاءهاي موجود در حوزه حمايت از توليد ملي در اصناف كشور را با قانون‌گذاري سريع و به موقع برطرف كند، افزود: همه دستگاه‌ها بايد به شعاري كه از سوي مقام معظم رهبري بيان شده است نگاهي اعتقادي داشته باشند و شعار حمايت از توليد ملي كار و سرمايه ايراني به شعور ملي تبديل شود تا بسياري از مشكلات اشتغال و بيكاري كه در كشور وجود دارد حل شود.

 كريمي با بيان اينكه بسيج با برپايي نمايشگاه‌هاي بهاره و پاييزه به عرضه كالاي ايراني به مردم كمك مي‌كند، بيان كرد: بايد از واردات بي‌رويه كالاهاي بي‌كيفيت و تجملي از كشورهايي همچون چين كه عرصه را بر توليدكنندگان و كارگاه‌هاي كوچك ايراني تنگ كرده و موجب شده است تا بعضي از كارگاه‌هاي اصناف تعطيل شوند، جلوگيري شود.

وي با طرح شعار «ما به دنبال تحقق بازار اسلامي هستيم» يادآور شد: بسيج در پي حمايت از اين شعار است و اعتقاد دارد بايد در يك مركز تجاري يا پاساژ بزرگ هنگام نماز اذان پخش و نماز اول وقت برپا شود و اگر در اين مكان‌ها جايگاهي بعنوان نمازخانه وجود ندارد، بايد براي اين منظور اقدام‌هاي لازم انجام شود.

رئيس بسيج اصناف افزود: بسيج اصناف از همه افرادي كه از پيشنهادهاي خوب و مفيد در زمينه حمايت از توليد ملي و پشتيباني از توليدكننده ايراني و سرانجام تحقق بازار اسلامي، استقبال و آنها را عملي مي‌كند.

منبع: توليد ايراني


اشتراک این مطلب در :

با بيش از هفت ميليون دلار ارز آوري:

اصفهاني‌ها ۴۷ هزار كيلوگرم فرش دستباف صادر كردند

خبرگزاري ايمنا: مديركل گمرك استان اصفهان گفت: حدود ۴۷ هزار كيلوگرم فرش دستباف از استان اصفهان به خارج از كشور صادر شد.

به گزارش ايمنا اسداله احمدي ونهري با اعلام اين مطلب، اظهار داشت: صادرات فرش دستباف از استان اصفهان امسال بيش از هفت ميليون دلار ارز آوري به همراه داشت.
وي افزود: شهرستان‌هاي اصفهان، نائين، كاشان، شهرضا و نجف‌آباد عمده توليد‌كنندگان فرش دستباف صادراتي در استان اصفهان هستند.
رئيس اتحاديه صادركنندگان فرش دستباف استان اصفهان نيز با بيان اين‌كه مرغوب‌ترين و با كيفيت‌ترين فرش دستباف در اصفهان بافته مي‌شود، تصريح كرد: فرش‌هاي دستباف اين استان در قالب هنري و تجاري شامل نقش و نگارهاي لچك و ترنج و غلط (متفرقه ) به كشورهايي همچون آلمان سوئيس،‌ فرانسه، انگليس، كانادا، چين، ژاپن و حوزه خليج‌فارس صادر مي‌شود.
عباس دردشتي تصريح كرد: هم اكنون حدود ۴۸۰ هزار بافنده فرش دستباف در اين استان سالانه ۷۰۰ هزار مترمربع فرش مي‌بافند.


اشتراک این مطلب در :

X